Dlaczego leasing się opłaca?

Leasing jest nowoczesnym produktem finansowym i co najważniejsze w większości przypadków bardziej efektywnym finansowo. Decydując się na przykład na leasing operacyjny raty leasingowe, opłaty wstępne czy koszty użytkowania, będziemy mogli wliczyć w koszty uzyskania przychodu, co obniży wysokość podatku dochodowego. Dużą zaletą leasingu jest to, że nie wpływa on na naszą zdolność kredytową, dzięki temu bez przeszkód możemy uzyskać dodatkowe środki finansowe. Ponieważ raty leasingowe są stałe, będziemy mogli w bardziej efektywny sposób zarządzać swoim budżetem i planować inwestycje. Dla przedsiębiorcy leasing jest korzystny ze względu na: niski wkład własny, szybką decyzję o finansowaniu, brak ograniczeń branżowych w zakresie finansowania oraz elastyczność przy spłacie leasingu – warunki płatności rat leasingowych można ustalić indywidualnie w zależności do profilu działalności firmy oraz jej potrzeb.

Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest minimum formalności. Firmy leasingowe (sprawdź oferty firm leasingowych na investto.pl) zajmują się ubezpieczeniem, konserwacją, serwisowaniem oraz likwidacją szkód leasingowanych przedmiotów, tak więc w praktyce musimy martwić się jedynie o terminowe spłaty rat. Poza tym zazwyczaj mamy możliwość skorzystania z dodatkowych usług związanych z usprawnieniem działania leasingowanych przedmiotów. Chociaż leasing większości z nas kojarzy się głównie z finansowanie samochodu firmowego, prawda jest taka, że w leasing możemy wziąć praktycznie każdą rzecz. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład leasing nieruchomości, co więcej taka oferta jest przeznaczona, także dla osób prywatnych, które po prostą chcą kupić mieszkanie.

Leasing jest bezpieczną formą finansowania inwestycji, to dobra alternatywa dla kredytu bankowego czy pożyczki. Wszystkie procedury są bardzo proste, raty leasingowe można dostosować do swoich potrzeb oraz możliwości.