Dla kogo konto oszczędnościowe?

Posiadanie oszczędności to większe poczucie bezpieczeństwa. Nadwyżka gotówki może uratować nas w sytuacjach kryzysowych, dzięki temu możemy uniknąć zaciągania kredytu, który na lata obciąży nasz domowy budżet.

Konto oszczędnościowe to dobre rozwiązanie na początku drogi do efektywnego oszczędzania pieniędzy. W tym wypadku odkładanie pieniędzy możemy zacząć praktycznie od zera. Wiele osób, które już zgromadziły oszczędności bardzo często traktują takie konta, jako przechowalnie kapitału, które dodatkowo wypracowują odsetki.

Na rynku produktów bankowych znajdziemy różne oferty kont oszczędnościowych (sprawdź porównanie kont oszczędnościowych na informacjakredytowa.com), zazwyczaj banki gwarantują wysokie oprocentowanie na krótki okres dostępne od pewnej sumy. Chociaż jeszcze kilka lat temu to lokaty cieszyły się zdecydowanie większą popularnością, dziś to konta oszczędnościowe mają większe zainteresowanie ze strony klientów. Decydując się na takie rozwiązanie mamy większe możliwości – bezpłatne przelewy i wypłaty zgromadzonych środków bez utraty odsetek. Chociaż teoretyczne konto oszczędnościowe ma służyć głównie do gromadzenia pieniędzy, a nie ich wydawania, w sytuacjach kryzysowych możemy skorzystać ze swoich pieniędzy bez ponoszenia żadnych strat.

Po spadkach oprocentowania lokat, instytucje bankowe zaczęły proponować niemalże takie samo oprocentowanie na kontach oszczędnościowych, stąd tak duże zainteresowanie tym produktem finansowym. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z oszczędzaniem, konto oszczędnościowe będzie właściwym wyborem. Gdy mamy tendencje do wydawania pieniędzy, odkładanie gotówki nie będzie łatwe, dlatego nawet, jeśli pierwsze próby oszczędzania zakończą się niepowodzeniem, warto trwać w swoim postanowieniu i próbować dalej. Pamiętajmy, że oszczędzać może każdy i to niezależnie od tego ile zarabia. Odkładanie małych kwot ma sens i warto to robić.